JPMorgan, Grayscale’in ağustos ayına kadar yapacağı Bitcoin satışlarının; fiyatı üstünde baskı yaratacağını bu nedenle düşüş yaşanabileceğini söyledi. 

Grayscale Bitcoin Trust’ın 6 ay kitlenme (lockup) dönemini; kabul ederek yatırım yapan kişilerin fonları önümüzdeki birkaç hafta içerisinde serbest bırakacak. JPMorgan’ın Nikolaos Panigirtzoglou önderliğindeki stratejist ekibi; bu durumun Bitcoin fiyatına baskı yapabileceğini açıkladı.

Bitcoin’in fiyatını ocak ayından beri ilk kez bu ay 30 bin doların altına düştü. Bu yıl kırdığı 65 bin dolarlık rekorundan sonra Bitcoin %50 düşüş yaşadı. Bu nedenle JPMorgan ekibi yatırımcıları uyardı. Ekip, “Bitcoin’in fiyatında düzeltme yaşansa da kripto para piyasasından ciddi ölçüde ayı piyasası sinyalleri alıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

CoinShares CSO’su Meltem Demirörs paylaşımda; “Grayscale ağustosa kadar neredeyse 140.000 Bitcoin hissesinin kilidini açacak.” sözleri ile bu duruma dikkat çekti. 21stParadigm’ın kurucularından Dylan LeChair da bu durumun kısa vadede “bearish” olduğunu söyledi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish