Tron Foundation’ın CEO’su Justin Sun, hakkında çıkan emeklilik iddialarına; “Şimdilik emekli olmak gibi bir niyetim yok” şeklinde cevap verdi. 

Justin Sun ile Çin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademisi tarafından; salı günü ortaklaşa olarak yapılan açıklamada Justin Sun; blokzinciri tabanlı sosyal yönetim mekanizmalarının avantajlarını takım lideri olarak araştıracak.

Bu takımın içerisinde Justin Sun’ın yanı sıra; Çin Merkez Bankası, Çin Siber Uzay İdaresi, Tsinghua Üniversitesi, Pekin Üniversitesi gibi kurumlardan temsilciler ve akademisyenler yer almakta. Justin Sun, WeChat ve Weibo platformlarına konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “iş dünyasından okula transfer olduğunu ve bir sonraki Liang Jianzhang olmayı umduğunu” söyledi.

Çinli bir girişimci Liang Jianzhang, Trip.com şirketinden 2016 yılında yöneticiliğinden ayrılmıştı. Tron Foundation’ın CEO’su, yaptığı bu açıklamaların “emekli olabileceğine dair bir işaret” olarak yorumlanmasının ardından, sosyal medyadaki soruları şöyle yanıtladı:

“Çin’deki prestijli bir araştırma kurumu olan Çin Yönetim Akademisi ile iş birliği yaptığımızı; ve daha farklı çalışmaları da destekleyeceğimizi açıklamaktan sevinç duyuyorum. Şimdilik, emekli olmak gibi bir niyetim yok.”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish