Bir spor kulübü daha dijital para dünyasına katıldı. Karşıyaka spor da Bitci Teknoloji ile anlaşarak “Karşıyaka Token” adındaki token projesine imzasını attı.

Daha önce Türkiye’de kendi tokenlarını çıkaran Galatasaray ve Trabzonspor gibi kulüplerin detaylı haberlerini sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise kendine ait tokenı olan köklü kulüpler arasına Karşıyaka’da katılıyor. Yapılan basın açıklamasına göre, tokenlar taraftarların kullanımına sunulacak böylece Karşıyaka spor kulübüne gelir sağlayacak. Taraftarların kendilerine sunulacak uygulamayla ayrıcalıklı fırsatlardan yararlanacakları hatta tokenlarını BitciPay anlaşmalı tüm ürün ve hizmet alışverişlerinde kullanabilecekleri belirtildi. Ayrıca diğer kulüplerde olduğu gibi Karşıyaka spor kulübü taraftarları da belirli kararlarda tokenları sayesinde söz sahibi olabilecek ve sporcularla özel etkinliklere katılabilecekler. En önemlisi ise tokenların Bitci.com üzerinden işlem görmesi, alınıp satılabilmesi.

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, Karşıyaka spor kulübü olarak bu alanda ülke sporuna öncülük etmekten ve Bitci Teknoloji ve Bitci.com gibi %100 yerli sermayeli Türk teknoloji şirketleriyle böylesine önemli bir anlaşmayı hayata geçirmekten mutluluk duyduklarını açıkladı. Ayrıca “İnanıyoruz ki bu tür iş birlikleri hem Karşıyaka’nın hem de bizi takip edecek tüm spor kulüplerinin finansal olarak çok daha iyi seviyelere gelmesine büyük katkıda bulunacak” şeklinde yorumda bulundu.

Turgay Büyükkarcı, ‘’tokenlarımızın hepsi taraftarlar tarafından ilgi görürse 100 milyon TL’nin üzerinde gelire ulaşacak bir projeye düşünüyoruz’’ açıklamasında bulundu. Ayrıca, ‘’tüm bunların karşılığında taraftarlarımıza maddi bir karşılığı olan dijital değer sunmuş olacağız’’ diye belirtti. Karşıyaka Spor Kulübü mobil uygulaması ve Bitci.com üzerinden taraftarlara sunulacak Karşıyaka Tokenlarını satın alabilecekler.

Bitci.com Kurucusu ve Bitci Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar, Spor kulüplerinin finansal olarak geçirdiği zorlu süreçte Bitci.com ve Bitci Teknoloji olarak bu tarz projelerin içinde yer almaktan büyük mutluluk ve gurur duyduğunu ifade etti.

Leave a comment

tr_TRTurkish