290 milyon dolar değerindeki 7500 Bitcoin bulunana sabit diski farkında olmadan çöpe atan James Howells, şehir çöplüğünde arama izni istedi.

35 yaşındaki Gallerli James Howells, 2013 yılında 7500 Bitcoin’in bulunduğu sabit diski çöpe atarak kaybetmişti. Howells, sabit diskini şehir çöplüğünde aramak için birçok başvuru yapmış olsa da reddedildiği için bu kez yetkililere Bitcoinlerinin %25’ni teklif etti. Yerel gazetelerden South Wales Argus’a röportaj veren Howells, yaklaşık olarak 70 milyon doları koronavirüs yardım fonu şeklinde belediyeye ve Newport’lulara bağışlayacağını söyledi.

Bitcoinlerinin (BTC) içinde olduğu sabit diskini bulacağından ümitli olduğunu söyleyen Howells, yıllardır çöplükte olan sabit diski nasıl kurtaracağına yönelik planından da bahsetti; plana göre sabit diskin bulunması projesine bir hedge fonu sponsor olacak ve sadece belirlenen bir bölge aranacak. Belirlenen bölgeyi hava geçirmeyecek şekilde mühürleneceğini böylece çevreye gaz sızmayacağını söyledi. Ayrıca bu işin maliyetine gereken parayı ortak bir hesaba koymaya razı olduğunu ifade eden Howells, eğer düzgün bir iş yapılmazsa tüm masrafı kendisinin karşılayacağını söyledi.

tr_TRTurkish