Hillary Clinton’ın, Rus hesaplarını istedikleri gibi kapatamayacaklarını açıklayan borsalara karşı tepki vermesi üzerine Kraken CEO’su Jesse Powell’dan yanıt gecikmedi.

 

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi kripto paraların da tüm dünyada yoğun şekilde tartışılmasına neden oldu. Ukrayna’ya kripto paralarla yapılan yardımların 50 milyon doları aşması işgal altındaki ülkeye büyük katkı sağladı.

Ancak ekonomik yaptırımlara maruz kalan Rusların da yasaklardan kaçmak için kripto para kullandığı iddiası da çok tepki topladı. Ukrayna başbakan yardımcısı Fedorov’un borsalardan Rus hesaplarını dondurmalarını istemesinin karşılık bulmaması ise büyük bir tartışmaya neden oldu.

Fedorov’un bu talebine ABD merkezli kripto para borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell, ilk cevap verenlerden biri oldu. Powell açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“İstediğimiz gibi her hesabı kapayamayız. Masumların burada bir sorumluluğu yok. Savaş açan ülkelerin vatandaşlarının hesabını kapayacak olsak önce ABD’lilerin kapamamız gerekirdi” 

Coinbase ve Binance’ten de benzer açıklamalar geldi.

Eski başkan Bill Clinton’ın eşi ve 2016 ABD başkan adayı Hillary Clinton ise borsaların yaptığı açıklamalardan dolayı hayal kırıklığına uğradığını belirterek; “Özgürlükçü düşünce adı altında bu tür uygulamalara izin verilmemeli” dedi.

Kraken’in genç CEO’su Jesse Powell ise Clinton’ın açıklamalarının ardından Twitter’dan kısa ancak imâlı bir cevap verdi. Powell şu ifadeleri kullandı;

“Mutlu ve sağlık durumumun iyi olduğunu, ayrıca intihara meyilli olmadığımı da belirtmek isterim”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish