Kripto paralara olan ılıman yaklaşımıyla tanınan SEC üyesi Hester Pierce, kripto para yatırımcılarına uyarılarda bulundu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) üyesi Pierce; SEC’in menkul kıymetler ticaretine ilişkin hazırladığı reform paketinin, merkeziyetsiz finans platformları açısından büyük bir tehdit olduğunu düşünüyor.

Hester Pierce, kripto para dostu eski SEC üyesi Elad Roisman’ın görevden ayrılmasıyla kripto para yatırımcılarının SEC’teki  tek savunucusu oldu. Bu yüzden kendisi için “Kripto Anne” ifadesi kullanılıyor. Elad Roisman’ın eksikliğini hissettirmeye Pierce, kripto para sektörünü etkileyebilecek olumsuz hamlelere sert tutumuyla ön plana çıkıyor.

Pierce geçtiğimiz günlerde SEC tarafından yapılan tekliflerden birine dikkat çekerek, teklifin DeFi’a karşı kullanılmasının olası bir ihtimal olduğunu belirtti.

Pierce Bloomberg ile yaptığı yazışmalarda şu ifadeleri kullandı;

“Teklif, Başkan’ın kripto paralarla ilgili her şeyi düzenleme konusunda istekli olduğunu gösteriyor. Ayrıca kripto para platformlarını etkileyecek çok geniş bir dil kullanılmış. Teklif genel olarak DeFi protokolleri de dahil birçok ticaret mekanizmasını etkileyecek.”

DeFi platformlarını olumsuz etkileyecek bu reform paketi 654 sayfadan oluşuyor. SEC Başkanı Gary Gensler ise paketin hazine piyasasına daha fazla esneklik getireceğini düşünüyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish