Bir kripto borsası çalışanının, 2021 yılında yanlışlıkla bir hesaba yaklaşık 7 milyon dolar yollamasının ardından lüks hayat yaşayan kişiye, savcıların tutuklama isteğine rağmen mahkeme para cezası vererek durumu sonuçlandırdı.

Şöyle ki; Bulgaristan’da yaşayan bir borsa çalışanının 2021 yılında Avustralya’da yaşayan Hintli bir kullanıcıya 100 dolarlık geri ödeme yapmak isterken yanlışlıkla yaklaşık 7 milyon dolar göndermesi uzun süre gündemden düşmemişti. Hesabında ilginç bir şekilde milyon dolarlar gören kişi kendisine lüks bir ev almış ve birçok lüks harcamalar gerçekleştirmişti.

Böylelikle borsanın tespiti sonucu bu olayın ortaya çıkmasıyla yakayı ele veren ”Jatinder Singh” adındaki kişi ise mahkeme kararıyla evi satıp, buradan elde ettiği parayı geri ödemeye zorlanmıştı.

Yaklaşık 5 milyon dolar geri döndü

Üstelik kardeşiyle birlikte mahkemeye getirilen Jatinder Singh hakimin kararıyla rahat bir nefes aldı. Savcıların tutuklama ve hapis cezası talebine rağmen hakim, kefaletle serbest kalma cezası ile sonuçlandırdı. Yapılan duruşmada savcılar, Singh’in hala yaklaşık 2 milyon dolarlık ödeme yapması gerektiğini ve bu paranın Malezya merkezli bir bankaya aktarıldığını belirttiler. Bu sebeple Singh’in kaçması için yeterli neden olduğunu dile getiren savcılar, tutuklama istediler.

Ancak mahkeme hakimi, Singh’in pasaportunun iptali ve yeni pasaport çıkarmasının da engellenmesini isteyerek, “Bunlar yapıldığı taktirde ülkeden kaçması olanaksız” dedi.

Bu arada Singh’in hesabına gelen para uzun süre tespit edilememiş ve aylar sonra yılsonu kontrolleri sonrasında ortaya çıkmıştı.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish