Önde gelen kripto para borsalarından Coinbase ve OKCoin de XRP token’nın menkul kıymet olduğu hakkında açılan dava sebebiyle askıya alma kararı alan borsalar arasına girdi!

22 Aralık’ta ABD’deki Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple‘a açılan dava nedeniyle XRP’nin fiyatında hızlı bir düşüş yaşandı. Coinbase, OKCoin ve bir çok kripto para platformu XRP işlemlerini durdurma kararı aldı. Lider kripto para borsalarının yaptıkları açıklamalara göre dava netlik kazanana kadar XRP işlemleri askıya alındı.

Kripto para borsalarının bu kararının nedeni ise davanın sonucunda Ripple şirketine ceza kesilme ihtimali. XRP’i listesinden çıkarma kararı alan son kripto para borsalarından Coinbase ve OKCoin işlemlerin durdurulacağı tarihi açıkladı. Buna göre Coinbase, 19 Ocak tarihinde XRP işlemlerini tamamen askıya alacağını duyururken; OKCoin, 4 Ocak tarihinde askıya alacağını duyurdu.

OKCoin tarafından yapılan açıklamada belirtilen tarihlere göre kullanıcılar, 3 Ocak 2021 TSİ 06.00’da XRP/USD marjin işlem çiftini kullanarak söz konusu fonları iade etmeleri gerekiyor. 4 Ocak 2021 TSİ 06.00’da ise spot ve marjin alım satım ile XRP yatırma işlemleri yeni bir duyuruya kadar durdurulacak. OKCoin yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre bu durumun sonuca ulaşması zaman alacak.

tr_TRTurkish