ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo  kripto para borsalarına yönelik gerçekleştirdiği açıklamasında sert uyarılarda bulundu.

ABD Hazine Bakan Yardımcısı CNBC’ye verdiği demeçte;  Rusya’ya uygulanan ekonomik yaptırımların delinmesine aracılık eden Bitcoin ve kripto para borsaları dahil herkesin ABD tarafından sorumlu tutulacağını ifade etti.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgale başlamasının ardından ABD ve uluslararası müttefikler Rusya’yı cezalandırıcı yaptırımları uyguluyor. 

“Rusya’nın Yaptırımları Delmek İçin Her Yolu Deneyeceğini Biliyoruz”

ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında;

“Şimdiye kadar Rusya’nın yaptırımlarımızı anlamlı bir şekilde delebildiğini görmedik. Ancak yaptırımları delmeye çalıştıklarını biliyoruz ve ayrıca bu amaç uğrunda mümkün olan her yolu deneyeceklerini de biliyoruz.” dedi.

“Yaptırımların Delinmesine Aracılık Ederseniz Sizi Buluruz”

Adeyemo, Rusya’nın ekonomik yaptırımları delmek için kripto paraları ve şeffaf olmayan paravan şirketleri de kullanma olasılığının olduğunu ifade etti;

“Kripto para borsalarına, finansal kurumlara, kişilere ve Rusya tarafından yaptırımlarımızı delmek için kullanılabilecek herkese şunu açıkça söylemek istiyorum ki, sizi sorumlu tutacağız. Sizi bulacağız ve Rusya’nın Ukrayna’da başlattığı hukuk dışı sürdürmesine engel olmak için uyguladığımız yaptırımların Rusya tarafından delinmemesi için gerekli adımların atıldığından emin olacağız.”

Coinbase ve Binance gibi kripto para borsaları ise Rusya’da halen herhangi bir kısıtlama uygulamadı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish