Kripto para borsası Gemini, PAX Gold (PAXG), Amp (AMP) ve Compound (COMP) yatırma işlemlerini kabul etmeye başladı. Alım- satım işlemlerine ise Eylül ayının 15’inde start verilecek.  Borsa; ActiveTrader platformu ve API bağlantılarıyla PAXGİ AMP ve COMP için dolar karşılığında alım satım olanağı sunacak. Gemini bunlara ek olarak; 12 kripto para için alım satım ve saklama desteği ve 13 kripto para için saklama hizmeti sunacak. Gemini kurucu ortağı Tyler Winklevoss, söz konusu üç token’ın listelenmesinin borsanın DeFi’a olan bağlılığını gösterdiğini belirtti.

DeFi projeleri son zamanlardaki yükseliş trendine devam ediyor. DeFi tokenları gösterdiği yüksek performas ile birçok kripto parayı geride bırakmayı başardı. Son olarak DeFi’nin 3 yeni tokeninin önemli bir borsa olan Gemini’de yatırma işlemlerine başlanacak olması bu popülerliğin devam ettiğini gösteriyor.

Gemini, üç varlığın “platformun yelpazesini genişlettiğini ve bireyleri kripto yoluyla güçlendirme misyonunu ilerlettiğini” belirtti. Borsa, yeni varlıklar için hizmet sunmaya onay almak amacıyla New York Eyalet Mali Hizmetler Dairesi ile yakından çalışacaklarını açıkladı.

Leave a comment

tr_TRTurkish