Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası olarak kabul edilen Upbit, İtalya Serie A’nın büyük takımlarından Napoli ile forma sponsorluğu anlaşması yaptı. Upbit markası, Napoli formasında yer alacak.

Futbol ve kripto para sektörü arasındaki ilişki her geçen gün büyümeye devam ediyor. Birçok futbol takımının token’larının olduğu, sponsorluk anlaşmalarına bir yenisi daha eklendi. İtalya Serie A’nın köklü takımlarından olan Napoli, Güney Kore’nin en büyük kripto para borsalarından biri Upbit ile forma sponsorluğu anlaşması imzaladı.

Ayrıca anlaşmanın arkasında Upbit’in çatı şirketi olan Dunamu yer alıyor. Fakat Dunamu şirketi, forma sponsorluğuna, marka ismi olarak çok daha fazla bilinirliği olan Upbit’i ekledi. Taraflar arasındaki anlaşma sadece forma ile de sınırlı olmadı. Üstelik Maradona Stadı’nın etrafında da bundan sonra Upbit reklamları yer alacak. Ortaklığın ayı sezonunda ve birçok şirketin iflas edip, sponsorluk sonlandırdığı bir dönemde açıklanması da dikkat çeken noktalar arasında.

Kim Min-jae etkisi var mı?

Bu anlaşma birçok kripto para ve futbol uzmanını şaşırtmış gözüküyor. Çünkü tarafların hiçbir ekonomik ya da genel bağı bulunmuyor. Ancak Napoli’nin sezon başında Fenerbahçe’den transfer ettiği Kim Min-jae, kulübün kısa sürede fenomeni olmayı başardı. Savunma oyuncusu olmasına rağmen attığı goller, iyi performansı ve herkesin kısa sürede sevdiği bir karaktere bürünmesi, onun Napoli’yle bütünleşmesini sağladı. Kim Min-jae hem ülkesinde hem de Napoli’de çok sevilmesinin ve kalabalıklara hitap etmesinin etkisi var.

Anlaşmanın finansal rakamları hakkında ise resmi net bir bilgi verilmedi. Napoli’nin fan token’ı duyurduğu dakikalarda 24 saatte %3’lük artışla 3.1 dolardan işlem gördü.

Son olarak haberlerimizi Web sitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish