PayPal ’ın Bitcoin ve diğer kripto paraları desteklediği haberi gündemi bir anda ele geçirdi. Ancak uzmanlarından olumsuz yorumlar var!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse kişisel Twitter hesabından bu haberle ilgili düşüncelerini açıkladı. Garlinghouse’a göre PayPal’ın kripto paralara karşı adımı, olumlu bir gelişme olduğunu; ancak yeniliğin hayal kırıklığı olduğunu belirtti. Sebep olarak da PayPal’a birlikte bazı kısıtlamalar gelebileceğini ve bunun kripto para dünyasının bilinen avantajlarına ters düşebileceğini belirtti.

Ek olarak soğuk cüzdan sağlayıcısı Trezor blog paylaşımında “Paypal gibi bir marka Bitcoin alım-satımına başladıysa bu muhtemelen sağlıklı bir benimseme istemediği içindir” gibi çok sert eleştiride bulundu.

Kaynak: Trezor

PayPal bu kararından önce kripto para piyasasının karşısında yer alıyordu. Böyle bir yeniliğe imza atmasının sebebi olarak MicroStrategy ve Square’in yüklü Bitcoin yatırımlarının olabileceği düşünülüyor. Akılları kurcalayan ise kripto para topluluğunun Paypal’ı nasıl karşılayacağı oldu.

tr_TRTurkish