Kripto para tabanlı kredi platformu Cred, Visa’nın Fintech Fast Track programına dahil olduğunu açıkladı.

Yapılan açıklamada; programla beraber kredi verme ya da alma işlemlerinin hız kazanabileceği söylendi. Cred program içerisinde yer alması ile birlikte Visa’nın güvenlik için oluşturduğu önlemlerin de bir parçası oldu. Bankada hesabı olan Cred kullanıcıları artık hesaplarına ödeme alabilecekleri gibi aynı zamanda ödeme de yapabilecekler.

Visa Ağıyla Kripto Para Tabanlı Kredi Kartları Sunulacak

Kripto para tabanlı kredi kartları kullanımı Visa ağı yardımıyla hizmete sunulacak ve kredi hattına ulaşabilecek. Visa kripto para yöneticisi Cuy Sheffield yaptığı açıklamasında iki taraf açısından da olumlu bir durum olduğunu vurguladı. Cred’in Fintech Fast Track programına dahil edilmesinden mutluluk duyduklarını ifade eden yönetici, projenin bundan sonra Visa’nın çözümlerine ulaşabileceğini de belirtti.

Finans Dünyası DeFi ile Dönüşüyor

Bu girişim ile ilgili olarak açıklama yapan Cred CEO’su Dan Schatt, bu proje ile kripto paralar ile kredilendirme mekanizmasında kitlesel adaptasyonu artırmak ve merkezsiz finans (DeFi) ile merkezi finans arasında bir köprü kurmak istediklerini belirtti.

Leave a comment

tr_TRTurkish