Bitcoin ve kripto piyasası geleceğin ekonomisi mi, saadet zinciri mi? Sektör kime kazandırır, kime kaybettirir? Kripto paraya güven olur mu? Piyasalara yeniden bahar gelir mi? Tüm bu sorular, GAİN’in haber-yorum programı 4×4’ün “Kripto Paralar: Nereden Nereye?” isimli bölümünde yanıt buluyor.

GAİN’in haber-yorum programı ‘’4×4’’, yeni bölümünde bitcoin’le başlayan ve bugün binlerce kişinin dahil olduğu kripto ekosistemini tüm ince detaylarıyla ele alıyor. Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi İsmail Hakkı Polat, İstanbul Blockchain Women’ın kurucusu Ebru Güven, ekonomi yazarı Uğur Gürses ve Kripto Teknik’in kurucusu Oytun Es, konuya ilişkin değerlendirmelerini farklı perspektiflerden paylaşıyor.

Türkiye’de kripto paraya en az bir kez yatırım yapmış kişi sayısının 10 milyondan fazla olduğu tahmin ediliyor. Ancak tüm dünyada finans alanında son yılların en tartışmalı konusu haline gelen bu yatırım modeli, pek çoğu için kaosu da beraberinde getiriyor. Peki bitcoin ve kripto varlıkları geleneksel paradan ayıran nedir? Batan kuruluşlar, çöken piyasalar denetimsizliğin sonucu mu? Kripto varlıklar Türkiye’de neden bu kadar popüler? Bitcoin yeniden yükselir mi? Akıllardaki dört soruya, dört uzmanın görüşleriyle GAİN’de cevap aranıyor.

Deneyimli gazeteci Can Ertuna’nın GAİN için hazırladığı “4×4”; fikir birliğine varılması zor, tartışmalı gündem maddelerini her bölüm dört uzmanın yorumlarıyla ele alıyor. Aynı konu hakkında farklı fikirlerin dile getirildiği haber-yorum formatı, seyircinin de mevzuyu kendi süzgecinden geçirmesini amaçlıyor.

Son olarak haberlerimizi Web sitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish