Web tarayıcısı Opera, kullanıcılar için Web 3.0 kullanım deneyimini basitleştirmek adına ‘kripto tarayıcısı projesinin’ beta sürümünü başlattığını duyurdu.

Popüler internet tarayıcılarından biri olan Norveç merkezli şirket Opera, yeni ‘kripto tarayıcısı projesinin’  beta sürümünü başlattı. Kripto para tarayıcısıyla, Windows, Mac ve Android kullanıcılar için Web 3.0 hizmetlerine doğrudan iletişim sunularak DApp (merkeziyetsiz uygulamalar), oyunlara ve metaverse platformlarına erişimin kolaylaşması amaçlanıyor.

Bu yeni kripto para tarayıcısının, merkezi olmayan borsalara, NFT’lere ve oyun DApp’lerine doğrudan erişimi olacak. Ayrıca Telegram ve Twitter desteği de entegre edilerek, güvenlik özelliklerinin korunması amaçlanıyor.

Şirket yetkililerinden biri olan Jorgen Arnesen; ‘Projenin ana amacı kriptonun ve Web 3.0’ın daha yaygın hale gelmesine yardımcı olmak’ dedi. Ayrıca şunları da ekledi;

Opera’nın kripto para tarayıcı projesi, kullanıcılara basit, hızlı ve özel bir Web3 deneyimi vaat ediyor. Ana akım kullanıcılar için Web3 kullanıcı deneyimini daha basitleştiriyoruz. Opera, merkezi olmayan web’in tam potansiyele ulaşması için kullanımının daha basit olması gerektiğini düşünüyor. Yerleşik bir gözetimsiz cüzdan, beta sürümünde Ethereum’u destekleyecek. Ayrıca yakında son ortaklıklar ile Polygon ve Solana ile de uyumlu hale gelecek.

Bize Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish