Voyager Digital, para çekme, alım satım ve para yatırma işlemlerini askıya almasından sadece haftalar sonra piyasa oynaklığını ve Three Arrows Capital’in şaşırtıcı çöküşünü gerekçe göstererek iflas başvurusunda bulundu.

ABD merkezli firma, New York’un Güney Bölgesi’ndeki 11. Bölüm iflas başvurusunda, 1 milyar ila 10 milyar dolar arasında varlığa ve 100.000’den fazla alacaklıya sahip olduğunu açıkladı ve iflasını istedi.

Voyager Digital’in, Sam Bankman-Fried’ın sahibi olduğu Alameda Research’e 75 milyon dolar borcu vardı. Açıklanan dosyada şirketin Google’a da yaklaşık olarak 960.000 dolar borçlu olduğu ortaya çıktı. Voyager, borçlu olduğu diğer firmaların isimlerini vermedi.

Voyager’ın CEO’su Stephen Ehrlich yaptığı açıklamada, “Voyager, basitlik, hız, likidite ve şeffaflık ile kripto varlık ticaretine erişim sağlayarak yatırımcıları güçlendirmek için inşa edildi. Bu geleceğe kuvvetle inanıyor olsam da, son birkaç ay içinde kripto piyasalarındaki uzun süreli oynaklık şirketin yan kuruluşu Voyager Digital, LLC’den alınan bir kredideki Three Arrows Capital’in temerrüdü, kasıtlı ve kararlı davranmamızı gerektiriyor.” dedi.

Voyager, geçen hafta iflas başvurusunda bulunan yüksek profilli bir kripto fonu olan Three Arrows Capital’in kendisine 650 milyon dolardan fazla borcu olduğunu ekledi. Three Arrows Capital’in bir dizi firmaya büyük meblağlar borçlu olduğu biliniyordu.

Voyager, 3AC’den alması gereken para hakkında basına yaptığı duyuruda, “Voyager, İngiliz Virgin Adaları ve New York’taki mahkeme denetimli süreçler de dahil olmak üzere mevcut tüm çareleri aktif olarak takip ediyor” dedi.

Voyager’ın hisseleri ve token değerleri haberler sonrasında en düşük seviyeyi gördü.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

Leave a comment

tr_TRTurkish