2022 yılı kripto paralar için zor geçerken, sektördeki firmaların CEO ve sahiplerinin servetleri de adeta eridi. Bir dönem 100 milyar doların üzerinde serveti olduğu düşünülen Binance CEO’su Zhao’nun varlıklarının değeri 5 milyar doların altına düşerken, SBF ve Gary Wang gibi isimler ise sıfırı gördüler.

Dünyanın önde gelen finans medya kuruluşlarından bir tanesi olan Forbes, kripto para sektörü patronlarının servetlerini araştırdı. Üstelik 2022 yılında yaşanan büyük düşüşler nedeniyle birçok yönetici ve şirket sahibinin varlıkları sıfır çekerken, Changpeng Zhao ve Barry Silbert gibi isimlerdeki finansal düşüş de gözlerden kaçmadı.

CZ, 65 milyar dolardan 4.5 milyar dolara…

2022’nin Mart ayıyla içinde bulunduğumuz Aralık ayını kıyaslayan Forbes’un araştırmasına göre Binance CEO’su CZ’nin Mart ayında 65 milyar dolar olan serveti 4.5 milyar dolara seviyelerine indi. Hatta FTX CEO’su ve kurucusu SBF’nin Mart ayında 24 milyar dolar olan serveti ise sıfır çekti. Şirketin bir başka kurucusu ve yöneticisi olan ve şu anda yargılanan Gary Wang’daki rakam ise 5.9 milyar dolardan yine sıfıra indi.

Barry Silbert da mı sıfırı gördü?

Forbes’un araştırmasında Digital Currency Group’un sahibi olan Barry Silbert’ın da 3.2 milyar dolarlık servetinin sıfıra indiği görüldü.

Stellar kurucusu McCaleb neredeyse hiç kayıp yaşamadı

Michael Saylor’ın 1.6 milyar dolar olduğu belirtilen serveti 640 milyon doları görürken, Stellar Lumens kurucusu Jed McCaleb’in 2.5 milyar dolarlık servetinin 2.4 milyarda olması da gözden kaçmadı.

Son olarak haberlerimizi Web sitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish