KuCoin gelecek planlarını açıkladı. Önümüzdeki aylarda NFT borsasını açacağı haberi koleksiyoncuların dikkatini çekti.

NFT borsası haberiyle bütün ilgiyi üzerine çeken KuCoin, NFT tokenlarının yaygınlaşacağını düşünüyor. Non-fungible tokens olarak bilinen kriptografik tokenler, koleksiyoncular için oldukça önemli. Bugün itibariyle NFT varlıklarına ilişkin mevduat sistemi aktifleştiren KuCoin, çekim işlemlerine ise 20 Kasım’da kendi likidite işlem platformu olan Pool-X üzerinden başlayacak.

Dünyaca ünlü kripto varlık borsasının CEO’su Johnny Lyu, NFT pazarına çok dikkat ettiklerini NFT’lerin pazarda çok ilgi görmese de çok önemli bir potansiyeli olduğunu söyledi. NFT’ler’in ileride blockchain üzerinde sanal bir dünya yaratacağını düşünen Lyu, kullanıcıların NFT’ye yatırım yapmalarını kolaylaştırmak için NFT Trading Board’u başlattıklarını ifade etti. Ayrıca bu projenin geliştirilmesi için Dego.Finance’a 100.000 KCS bağışlayan KuCoin, NFT alanında olabilecek tüm problemleri engellemek, böylece daha zengin ve sorunsuz bir NFT dünyası için ne gerekiyorsa yapılacaklarını da belirtti.

NFT’ler özellikle koleksiyon ve sanat eseri gibi farklı alanlarda kullanılabiyor. Kendine özgü eşsiz ve bölünmez olması kripto para pazarında kendilerine ait ayrı bir kitle oluşumunu desteklemiştir. KuCoin’in bu hamlesiyle NFT tokenlarının daha fazla yaygınlaşacağı ve likiditelerin iyileştirilmesine sebep olacağı düşünülüyor

tr_TRTurkish