Küresel bir aracı firması olan TP ICAP, 10 Ocak’ta yaptıkları duyuruyla kripto para alanına odaklandığını açıkladı. Yapılan açıklamada; Avrupalı müşterileri için kripto paraya ilişkin borsada işlem gören ürünleri (ETP) piyasaya sürdüklerini söylediler. ETP sistemleri, şirketlerin kripto para varlıklarına doğrudan olmayan yatırım yapmalarını sağlamaktadır.

TP ICAP’ın faaliyet alanları finans, enerji ve emtia piyasalarından oluşmaktadır. Halihazırda yürüttüğü faaliyetler ise; riskten korunma fonları ve yatırım bankaları ile büyük finans kuruluşları arasındaki işlemleri kolaylaştırmaktır. Şimdi ise kripto para sektörüne kolaylık sağlama hedefleri arasındadır.

TP ICAP dijital varlıkların eş başkanı Duncan Trenholme, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; TP ICAP’nin 2017 yılından bu yana kripto paralara hakim olduğunu ifade etti. Şirketin 2019’dan beri bir çalışma grubunun olduğunu ve kripto para ürünlerinde müşterilerine likidite sağladığını söyledi. Trenholme konuya ilişkin; Hedeflerimizi gerçekleştirdiğimizde, spot Bitcoin platformunu başlatmak için iyi bir konumda olacağız, dedi.

Firma önümüzdeki aylar için, bir sonraki adım olarak; ABD’de borsada işlem gören fonlar sunmak için girişimlerde bulunmayı planlıyor. Şirketin gelişmesi için doğal bir ilerleme olduğunu söyleyen bir diğer eş başkan Simon Forster ise; gelişmelerin müşteri talebiyle uyumlu olduğunu ekledi.

TP ICAP’ın 2022 için odak noktası ise müşterilerin Bitcoin ticareti yapmalarını sağlayacak spot ticaret platformunun piyasaya sürülmesi.

Bize Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish