LC Waikiki’nin 90’lara damga vuran maymun maskotu için NFT koleksiyonu hazırlandı. Şu an OpenSea’de satışta.

Kendi döneminde adeta bir ikon olan LC Waikiki maymunu üretimden kaldırılmıştı. Şimdi ise tekrar maskotu tüketici ile buluşturan üretici, Maymun maskot için bir koleksiyon hazırlayıp baskılı ürün satmaya devam etti. LC Waikiki’nin maymun maskotu NFT olarak satışa çıktı.

“LC Waikiki Vintage Maymun” ismini alan yeni NFT koleksiyonu, üretici LC Waikiki tarafından OpenSea’de satışa sunuldu. Şirketin LinkedIn hesabından yapılan paylaşım ile birlikte satışa çıkan NFT koleksiyonu; eski maymun maskotun çeşitli pozları ile tamamlanırken, elde edilen tüm gelirin Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) bağışlanacağı ifade edildi.

Sosyal medyada yapılan duyuru ile 10 parçadan oluşan NFT koleksiyonunu satışa sunan giyim üreticisi; Vintage Maymun karakterlerine 0,5 ETH (22.145 TL) fiyat biçti. Şirket, LinkedIn üzerinden yaptığı paylaşımda;

“LC Waikiki Vintage Maymun” NFT Koleksiyonu OpenSea’de satışa açıldı! Yıllardır Türkiye’nin en sevilen marka karakterleri arasında olan LC Waikiki Maymunu’nun müşteri ile ilk buluştuğu vintage tasarımlarını NFT yatırımcıları için bir koleksiyon parçası hâline getirdik. 90’lı yıllarda çocukluğunu yaşamış hemen herkese anılarını hatırlatan karakterin, sevimli ve eğlenceli pozlarından bu limitli koleksiyondan elde edilen tüm gelir, çocukları nitelikli eğitimle buluşturmak adına TEGV – Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ’e bağışlıyoruz.”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish