“Crypto Life” adlı debit kartını duyuran Ledger, önemli bir açıklama daha yaptı. Buna göre Hong Kong merkezli FTX borsasıyla işbirliğini resmen açıkladı.

Lider soğuk cüzdan geliştiricilerinden olan Ledger, ABD’deki yatırımlarıyla ön plâna çıkan FTX borsasıyla ortaklık kurdu. Bu işbirliği sayesinde Ledger cüzdan sahipleri; FTX borsasının likiditesine ve kaldıraçlı işlemleri de diğer trade opsiyonlarına uygulayabilecek.

Böylece Ledger kullanıcıları artık cüzdan uygulamalarında Ledger Live üzerinden FTX özelliklerinden yararlanarak kendi varlıklarının kontrolünü sağlayarak işlem yapabilecekler. İşlemler, hem mobil hem de masaüstü uygulaması olan Ledger canlı olarak yapılabilecek.  

Bu özellik sayesinde kullanıcılar 300’den fazla işlem çiftini kullanabilecek. Düşük işlem ücretleri ve kendi varlıklarının korunmasını sağlama güvencesi, bu ortaklığın en önemli özelliklerden birisidir. 

Soğuk cüzdanlar, şu anda kripto para evreninin en güvenli saklama ortamı olarak görülüyor. Öte yandan sürekli işlem yapan kullanıcılar için varlıklarını soğuk cüzdanlara taşımaktansa borsalarda ya da sıcak cüzdanlarda tutmayı tercih ediyor.

Bu işbirliği sayesinde artık kullanıcılar soğuk cüzdanda saklanabilecek  güvenle sakladıkları kripto paralarını trade edebilecekler.

Konuyla ilgili FTX’in genç kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried; “Bu ortaklık sayesinde kullanıcıların güvenlikten taviz vermeden kripto para işlemi yapabileceklerini belirtti ve beklenilen hızın, güvenliğin aynı anda sağlanması talebi, sağlanmış oluyor” şeklinde açıkladı.

Ledger CEO’su Pascal Gauthier; “Ledger, kripto para yatırımcılarının yaptığı birinci seçimdir. Tüm kripto varlıkların yüzde 15’inden fazlası, 2014’ten beri satılan 4 milyondan fazla Ledger Nano cihazlarında tutuluyor. Daha önceden herkes varlıklarını borsalara taşımak zorundaydı ama artık böyle bir durum olmayacak. Herkes işlemlerini Ledger Nano’larını kullanarak; hem hızlı hem de güvenli şekilde yapabilecek” açıklamasında bu ifadeler dikkat çekti.

300 işlem çiftinin arasında BTC-ETH ve BTC-SOL’un da olduğu belirtildi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish