Ledger, geçtiğimiz aylarda da hackerların hedefi olmuş ve veritabanı sızdırılması ile karşı karşıya kalmıştı. Bu kez yüz binlerce kullanıcının kişisel verilerinin sızdırıldığı Ledger tarafından bildirildi. 

Ledger veri tabanına ait 1 milyon kullanıcının ev adresleri, telefon numaraları gibi kişisel bilgileri sızdırıldı. Siber güvenlik şirketi Hudson Rock’ın teknoloji direktörü Alon Gal’a göre söz konusu veri sızıntısı, bilgileri açığa çıkan kişiler için çok büyük risk. Bu kişilerin ciddi fiziksel ve siber zorbalıklara maruz kalabilecekleri düşünülüyor.

Şirket yaşanılan bu olaydan sonra kullanıcılarından özür diledi. Gizliliği çok önemsediklerini ve bu durumu düzelterek çok daha güçlü bir güvenlik ağıyla hizmetlerine devam edeceklerini açıkladı. Ayrıca hacker ve dolandırıcıları durdurmak için yetkililerle sürekli çalıştıklarını bildirdi. Fransız veri koruma otoritesinin konu ile ilgili bilgilendirildiği ve müşteri destek ekiplerinin tüm sorunlar için 7/24 çalıştıklarını söylendi.

Ayrıca Ethereum (ETH) geliştiricisi olan Hudson Jameson, kullanıcıların e-posta adreslerini kontrol ederek herhangi bir sızıntıya karışıp karışmadığını gösteren website adresini twitter üzerinden paylaştı.

tr_TRTurkish