Son zamanlarda bazı ülkeler tarafından yaptırımlara uğrayan Binance, kripto para dünyasına bomba gibi düşmüştü. Bugün ise kripto para borsasının Çin’de engellendiği haberi geldi.

Dünyada lider kripto para borsalarından biri olan Binance, son zamanlarda birçok ülkeden çok ağır yaptırımlar aldı. Bugün çıkan haberlere göre de Santander UK bankası artık Binance borsasındaki ödemeleri engelleyeceğini açıkladı. Ardından kripto paralar ile ilgili içerik üreticisi Colin Wu, Twitter üzerinden kripto para borsası Binance’ın Çin’de engellendiğini ancak Huobi ve OKEx’in engellenmediğini açıkladı.

İçerik üreticisi Wu, API çağrılarının engellenmesi nedeniyle mobil uygulamanın da erişime kapatıldığını belirtti. Binance’ın, Çin’in büyük güvenlik duvarı sebebiyle engellenen web siteleri arasına girdiği söyleniliyor. Bu sebeple, kullanıcıların sadece VPN kullanarak uygulamaya ulaşabileceği belirtiliyor.

Bildiğiniz üzere Çin, son zamanlarda kripto paralarla ile ilişkili her şeye kısıtlama getiriyordu. Hatta Bitcoin madenciliğini ortadan kaldırmayı amaçlıyordu. Binance ise ilk darbeyi alan borsa olmuşa benziyor. Ancak borsa, dünya çapında ciddi düzenlemelerle karşı karşıya. Öte yandan Çin İnternet Hizmetleri tarafından anahtar kelime aramalarında kara listeye alındı. 

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish