Popüler sosyal ağ Twitter Bitcoin ile bahşiş özelliği için Lightning Network kullanacak. Önce iOS kullanıcılarına açılacak olan özelliği bir hafta içinde Android kullanıcıları da kullanabilecek.

Square’den Cash App ve PayPal’den Venmo entegrasyonları ile bahşiş özelliğini açan Twitter şimdi de Bitcoin ile bahşiş özelliği için harekete geçti. Bu operasyon için Lightning Network tabanlı Strike tercih edildi.

Lightning Network, ,Bitcoin ağındaki küçük ölçekli işlemlerin daha hızlı ve düşük maliyetli yapılabilmesi için oluşturulan bir sistemdir. Son aylarda ciddi bir büyüme yakalayan Ligthning Network, Twitter’ın açıklaması ile 24 saat içinde önemli bir artış yaşadı.

Kısa bir süre önce Twitter’ın Bitcoin Lightning Network ödemelerini test ettiği ve Strike ile entegre olacağı bilgisi sızdırılmıştı. Twitter’dan gelen açıklama ile bu bilgi doğrulanmış oldu.

Ayrıca şirketten yapılan başka bir açıklama ile sosyal medya platformu üzerinde NFT doğrulama ve gösterimine yönelik bir özelliğin test aşamasında olduğu bilgisi verildi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish