Eşten-eşe (P2P) çalışan en büyük platformlarından birisi olan LocalBitcoins; Bitcoin yatıran veya platformda alım/satım yapan kullanıcılardan herhangi bir işlem ücreti almayacağını açıkladı.

Şirketin salı günü yapılan açıklamaya göre; kullanıcılar platforma kayıt yaparken ve platformdaki diğer kullanıcılarla; kendi aralarında işlem yaparken herhangi bir komisyon ödemeyecek.

P2P devi olan LocalBitcoins 2012 yılında kuruldu. Yalnızca LocalBitcoins’in dışında Bitcoin adresine para çekildiği zaman işlem ücreti ödeneceğini; bunun da blokzincirindeki işlem ücretine göre hesaplandığını açıkladı. LocalBitcoins CMO’su Jukka Blomberg; işlem ücretlerini şirketin sadık ve güvenilir müşterilerinden gelen talep doğrultusunda bu karara vardıklarını açıkladı. 

Finlandiya merkezli olan şirket, kullanıcılarına doğrudan birbirleriyle iletişim kurarak Bitcoin alışverişi yapma imkanı tanımaktadır. Custody hizmeti sunmayan P2P platformlar; bankacılık sistemine katılım sağlamak zorunda değiller. Bu nedenle gelişmekte olan ülkelerdeki kripto para yatırımcıları tarafından ilgi görüyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish