Geçen ay 120 dolara yakın seviyelerde işlem gören LUNA, bugün şoke edici bir düşüşle 10 doların da altına geriledi. Böylece bir haftalık değer kaybı yüzde 90’ı aştı.

Terra ağının yönetim token’ı LUNA’nın fiyatında keskin düşüş devam ediyor. Bundan bir ay önce 120 dolara yükselen LUNA, bugün 10 doların da altına düşerek 7.7 dolara kadar geriledi.

Bir Haftada Yüzde 90’dan Düştü

Sadece bir ay içerisinde LUNA’daki düşüş, yüzde 95’e ulaştı. Bu düşüşün büyük bölümü son bir haftada geldi. LUNA’nın bir haftalık değer kaybı yüzde 90’ı aştı.

LUNA’daki fiyat düşüşü, son günlerde piyasaya çok fazla LUNA sürülmesiyle birlikte geldi. Dün 44 milyondan fazla LUNA piyasaya sürülürken son iki gündeki rakam 80 milyonu aştı.

Luna Vakfı’nın 0.58 dolara kadar düşen Terra ekosistemindeki algoritmik sabit coin UST’yi kurtarmak için 1 milyar doların üzerinde fon arayışında olduğu The Block tarafından bildirilmişti.

Ayrıca kripto para sektöründen Jump Trading, Celsius ve Jane St. gibi şirketlerden de taahhüt alındığı, bu fonun karşılığında LUNA’nın spot fiyata göre yüzde 50 indirimle verileceği aktarılmıştı.

Öte yandan dün 0.60 dolara gerilemesiyle şoke edici bir düşüş yaşayan UST, bugün bu seviyenin altına sarktı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish