Kanada merkezli madencilik şirketi Bitfarms; bu yılın ilk sekiz ayında 2.000’den fazla Bitcoin ürettiğini açıkladı. Bitcoin’in toplam hash oranının tek başına %1’inden fazlasını temsil eden Bitfarms, ağustos ayında 354 adet Bitcoin çıkardı.

Ağustos ayında ise bu yılki en üretken ikinci ayını geçtiğini açıkladı. Yılın başından beri toplamda 2.102 tane Bitcoin üretti. Bitfarms, dün yaptığı açıklamada Québec’e bağlı Sherbrooke şehrindeki yerel yöneticiler ile 96 MW’lik bir hidroelektrik anlaşmasına vardığını duyurmuştu.

Cowansville’deki tesisini kullanmaya başlayan şirket; sipariş ettiği 7.230 tane Bitmain S19j Pro model miner’ın ilk partisinin bu ayın sonunda teslim edilmesini ve bu cihazların fazladan 723 PH/s üretim gücü sağlayacağını öngörülüyor.

Bitfarms’ın CEO’su Emiliano Grozdki; şirket olarak ilerleyen aylarda toplamda 2 EH/s’den fazla üretim gücüne ulaşacaklarını açıkladı. 2017’de kurulan şirket, sahip olduğu 2.028 tane Bitcoin için bu ayın başından itibaren saklama hizmeti almaya başladı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish