Madencilik şirketlerinin ilk sıralarında gelen Canaan şirketi, ilk kez denizaşırı satış sonrası servis merkezini Kazakistan’da açtı.

Çin merkezli kripto para şirketi olan Canaan, 7 Haziran tarihinde bir açıklama yaptı. Açıklamada merkezin yerel müşterilere makine testi ve bakımı; garanti hizmetleri ve teknik danışmanlık gibi satış sonrası hizmetler sunacağını söyledi. İlk denizaşırı satış sonrası servis merkezini Kazakistan’a kurdu.

Canaan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Nangeng Zhang, bu yeni girişim ile ilgili, “Kazakistan’da hizmet merkezinin kurulması, satış sonrası coğrafi yetkilimizi genişletmek ve büyüyen uluslararası müşteri tabanımızı desteklemek için daha hızlı ve daha kolay erişim sağlamak açısından stratejik bir hamledir.” açıklamasında bulundu.

Madencilik şirketi, son zamanlarda yaptığı girişimler sayesinde adından sıkça söz ettiriyor. Verilere göre gelirleri de epey artış göstermekte. Örneğin 2021 ilk çeyrek satışlarının %78’i denizaşırı pazardan gelmiştir. Bu, denizaşırı pazar payının sadece %5 civarındadır. Ancak 2020 yılının ilk çeyreğine göre önemli bir gelişme olarak kabul edilmektedir.

Çin’de madencilere yapılan baskılar nedeniyle birçok madenci faaliyetlerini daha ucuz elektrik ve daha az baskı olan ülkelerde yapmaya başladı. Konu hakkında açıklama yapan Canaan ekipman üreticisi; Çin’deki kripto para madenciliğine uygulanan baskıya karşı çıktı. İşletmelerin elektriğin daha iyi kullanılmasına yardımcı olduğunu, istihdam ve yerel ekonomiye katkıda bulunduğunu belirtti.

Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’ne göre Kazakistan; küresel bitcoin hash oranında %6’lık payla dünyanın dördüncü en büyük bitcoin madencilik ülkesi konumundadır.

Bizi Telegram’dan Takip Edin! 

tr_TRTurkish