Kripto paralara olumlu yaklaşımıyla bilinen Malta, ilk resmi kripto para arzına onay verdi!

Malta, finansal regülatör tarafından onaylanan ilk yasal projeyi duyurdu. Decrypt’in haberine göre onay verilen ilk proje yapay zeka destekli olacak. Blockchain hibrit projesi VAIOT’in halka arzı ise bu yıl gerçekleştirilecek.

Malta Finansal Hizmet Yetkili Kurumu’nun yapay zeka destekli hizmet hamlesiyle birçok kripto para projesinin dikkatini çekti. VAIOT CEO’su Christoph Surgowt’ın, “tokenımız yalnızca dijital finansal varlıkların ve VAIOT gibi yenilikçi çözümlerin gelişimini desteklemekle kalmayacak, aynı zamanda yatırımcıların ve traderları koruyacak bir ekosistem sunacak” açıklaması dikkat çekti.

Malta Finansal Hizmet Yetkili Kurumu’nun (MFSA) yaptığı açıklamaya göre, ICO ilk kez resmi olarak bir projeye onay vermiş oldu. Malta’nın kripto para dünyasına gösterdiği bu yenilikçi tutumla ekonomi dünyasında adından söz ettirdi. Aslında Malta 2018 yılında ICO için yasal onay sürecini açıklamış ve ülkeye bu konuyla ilgili bir akın başlamıştı. Sadece 2019 yılında 340 lisans başvurusu almış ancak Avrupa Birliği düzenlemelerine uymak için başvurulara onay vermemişti. Ayrıca tüm analistçiler Malta’nın yasal düzenlemelerinden dolayı kripto para konusunda dünyanın başkenti olabileceğini düşünüyor.

tr_TRTurkish