Salı günü Mastercard tarafından yapılan açıklamada yeni kurulan startupları desteklemek üzere tasarlanmış Start Path adlı kuluçka programında artık kripto para ve blokzincir şirketlerine de yer verecek.

Öte yandan Visa, dünya genelindeki startuplar için kurulmuş Start Path programının artık hızla büyümekte olan kripto para ve blokzinciri şirketlerini de kapsayacağını açıkladı. Ayrıca programa şimdiden bunun gibi yedi ismin katıldığını belirtti.

2014 yılında kuralan topluluk şimdiye kadar 250’den fazla startupın yer aldığı programda; kripto para tarafındaki ilk üyeleri; GK8, Domain Money, Mintable, SupraOracles, STACS, Taurus ve Uphold oldu.

Merkezleri ABD, İsviçre, Singapur gibi farklı ülkelerde bulunmakta. Ayrıca bu şirketler varlıkların tokenlaştırılması, verilerin doğruluğu, dijital güvenlik gibi alanlarda çalışmalar yapılmaktadır. Kuruluş; İnsanların ve kurumların kriptopara almasını; harcamasını ve tutmasını kolaylaştırmak için Mastercard ile iş birliği yapıyor olacak.

Mastercard Dijital altyapı ve Fintech Başkan Yardımcısı Jess Turner; 2015’ten beri dijital para ekosisteminde Mastercard’ın faaliyet gösterendiğini ve bu alanda; kilit bir rol oynayabileceğini, hatta kripto paranın geleceğini şekillendirebileceğini belirtti.

Bildiğiniz üzere Mastercard, işletmelerde kripto parayla ödeme yapılabilmesini kolaylaştırmak için yakın zamanda USDC’nin üreticisi olan Circle ile iş birliği yapmıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish