Ulaşılan son bilgilere göre Mastercard, kripto para birimi kart programının ortağı olmaları için kripto para firmalarıyla iletişim kuruyor ve firmaları kart başvurusu yapmaları yönünde teşvik ediyor.

Mastercard bugün yaptığı açıklamayla kripto para kartı piyasaya sürmek isteyen şirketler için “hızlandırma programı başlattıklarını duyurdu. Açıklamada başvuru sahipleri birkaç hafta içinde kripto kartlarının ortak olarak kullanımına başlayabilecek.  Diğer bir taraftan; Mastercard kripto para sahipleri adına geliştirilmiş hızlandırma programı, iş ortalarına piyasa girişleri, sürekli büyüme ve uluslararası genişleme konusunda destek olduğunu ifade ediyor.  Bunlara ek olarak şirket, yeni kripto ortaklarına Mastercard’ın teknolojisini entegre etme konusunda yardımcı olacak ve firmanın siber güvenlik uzmanlığından ve piyasa araştırmasından yararlanmasına izin verecek.  Mastercard, kripto firmaları için programa erişimi kolaylaştırırken tüm ortakların “temel ilkelere” uyması zorunluluğunu özellikle belirtti.  Bu temel ilkeler arasında kara para aklamanın önlenmesiyle ilgili yasa ve yönetmeliklere uygun olarak çalışan güçlü tüketici koruması ve finansal kurumlar, yatırımcılar ve mobil cihazlar gibi tüm paydaşlar için eşit bir alan oluşturulması yer alıyor. Mastercard dijital varlık ve Blockchain ürünleri ve ortaklıklarından sorumlu başkan yardımcısı Raj Dhamodharan konuyla yönelik yaptığı açıklamalarda, “Kripto para piyasası olgunlaşmaya devam ediyor ve Mastercard bunu ileriye taşıyarak günümüz dijital ekonomisinde tüketiciler ve işletmeler için güvenli deneyimler yaratıyor.” ifadelerini kullandı.

Mastercard’ın İlk Ortağı

Kripto kart ortaklarına ulaşmayla alakalı açıklamalara paralel olarak Mastercard, Londra merkezli kripto ödeme işlemcisi Wirex’in doğrudan kripto ödeme kartları piyasa sürmesine izin verecek bir Mastercard ortağı olan ilk kripto platformu olduğunu da açıkladı.   Üyelik ile Wirex kart kullanıcıları kripto varlıklarını Mastercard kabul eden satış noktalarında harcanabilecek geleneksel para birimine dönüştürebilecekler. Para birimi bu sayede Mastercard’ın ağına kripto para birimi değil geleneksel para birimi biçiminde girmiş olacak.

Leave a comment

tr_TRTurkish