Blokzinciri ve dijital varlık firması olan Maven 11 Capital; yeniden kripto para odaklı fona 120 milyon dolar topladığını açıkladı.

Söz konusu fon, son dönemlerde çok konuşulan Web3 ile DeFi uygulamalarına yatırım amaçlı kullanılacak. Web3 konusunda ciddi adımlar atan firmalardan birisi de Amsterdam merkezli Maven 11 Capital.

120 milyon dolar toplanan Venture Fund II adı verilen fonda, ilkinden farklı olarak; büyük servet sahibi bireyler, kripto para girişimcileri, aile ofisleri ve kurumsal şirketler de dahil oldu.

Yeni fon da ise şimdiden oyun odaklı DAO Merit Circle; kredi platformu Maple Finance, çoktan 1. katman blokzincir Anoma ve Defi gösterge platformu Zapper’a yatırım yaptı.

Maven 11’in ortaklarından Darius Rugys fonla ilgili şu açıklamayı yaptı; “Bu fonun geleneksel girişim yapısı, bizim yatırımlarımıza uzun vadeli olarak bakmamızı sağlıyor. Bu da bizim, güçlü ve inovatif fikirleri olan ancak büyümeye ve, gelişmiş bir DAO ya da kendisini kanıtlamış, geliştiricilerden ve kullanıcılardan büyük ilgi duyan bir protokole dönüşme yolunda giden platformlara yatırım yapmamızın önünü açıyor.”

Ayrıca Rugys CoinDesk’e verdiği bir demeçte de, firmanın yatırım yaptığı şirketlere örnek olarak Maple Finance’i gösterdi. Rugys, “Onlara yatırım yapıyoruz, kurucularla yakın ilişkilerimiz var ve protokol için kapsamlı çalışmalar yapıyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

Maple Finance, kurumsal firmaların oluşturduğu likidite havuzları konusunda profesyonelleşen şirketler birisidir. Rugys, Maven 11’in  Maple Finance için hazırladığı 150 milyon doları, 160 milyon dolara çıkardığını açıkladı. Ayrıca bu projede tam zamanlı çalışan küçük bir ekibe de sahip olduklarını; buna rağmen yeni bir araştırma ekibi kurmak istediklerini belirtti.

Son olarak 2015 yılında kurulan Maven 11 Capital; 2017 yılından bu yana girişim yatırımları politikasına yönelmiş durumda.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish