Bitcoin dünyasının savunucusu Max Keiser’a göre dünyanın  en zengin 5. İnsanı olan Warren Buffet BTC hakkında konuştuğu zaman itibarına zarar veriyor.

Warren Buffet, Bitcoin’e  karşı olan düşmanca tavrını birçok defa dile getiren isim.  En başarılı yatırımcılardan biri olan Buffet, kripto para ekosisteminin tanınan oyuncusuna göre BTC’ye bu denli sert davranarak insanlar üzerinde oluşan izlenimini zedeliyor.  ABD’li yayıncı ve Bitcoin boğası Max Keiser, Buffett’in Bitcoin hakkındaki yorumlarının kendisi adına hiç de iyi olmadığını dile getirdi.

Keiser, Buffett’ın Bu Dünyadan Çekilerek Emekli Olması Gerektiğini Düşünüyor.

Buffett’ın Berkshire Hathaway şirketi 2 Mayıs tarihinde 50 milyar dolarlık birinci çeyrek zararı bildirdi. Buffett, yaşanan bu durumun büyük bir yatırım yanlışı olduğunu itiraf etti. Keiser sonraki süreçte  89 yaşındaki yatırımcının “BTC  konusundaki görüşlerinin itibarını öldürdüğünü” iddia etti.

3 Mayıs’ta şu tweet’i attı:

“Buffett oyun dışında kaldı ve hisse senedi geri alımları hileli olarak adlandırılıyor, haklı olarak yatırımcılar soru soracak… Buffett böylesi büyük bir hata yaptığına göre, #Bitcoin ve altın hakkında da yanılmış olabilir mi? YANIT: EVET. Buffett, BTC’ye karşı gülünç yorumlarıyla olarak itibarını öldürdü.”

Keiser, geçmiş zamanda Buffett’ın emekli olması gerektiğini, milenyum ve Z neslinin Bitcoin üzerine konuşmasını gerektiğini söyledi. Bitcoin boğası, salt Bitcoin yatırımlarını değil, ayrıca altın, Apple ve Amazon gibi seçenekleri de kaçırdığı için Buffett’ın  abartıldığını vurguladı.

Pomp, Buffett’in dolaşımdaki “tüm Bitcoin’leri satın alacak” paraya sahip olduğunu belirtiyor.

Mart ayının sonunda Buffett’ın Berkshire şirketinde 137 milyar dolar bulunuyordu.  Morgan Creek Digital’in Kurucu Ortağı Anthony “Pomp” Pompliano, 2 Maysı’ta Buffett’ın dolaşımdaki tüm Bitcoin’leri satın alabileceğine dair tweet attı.

 Pomp şunları dile getirdi:

“Warren Buffett’ın 137 milyar dolar nakdi var. Bu, dolaşımdaki tüm Bitcoin’leri satın almak için yeterli.”

Pomp’un tweet’i bakıldığı zaman dalga geçme amaçlıydı. Binanca CEO’su Changpeng Zhao (CZ) Buffett’ın tüm Bitcoin’leri satın alabilmesi için her BTC yatırımcısını ikna etmesi gerektiğini  söyledi. Pomp sonradan CZ’nin düşüncesini destekledi ve yeterli paraya sahip olmanın kişinin tüm bitcoin’leri alabileceği anlamına gelmediğini belirtti. Pomp, “Benimkini satmıyorum ve senin de satmayacağından eminim” dedi.

Leave a comment

tr_TRTurkish