Futbol camiasının en ünlü isimlerinden biri olan Lionel Messi, Socios ile yeni reklam yüzü oluyor.

Lionel Messi, kripto fan token firması olan Socios ile reklam 20 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı. Tom Brady ve LeBron James gibi ünlü spor yıldızlarını takip eden Messi; kripto ve spor dünyası arasında büyüyen ortaklıklara önemli bir tanesi daha eklemiş oldu.

Messi, daha önceki açıklamalarında ödemelerinin bir kısmını kripto para birimleri ile alabileceğini de belirtmişti. Bu anlaşma ile  Messi’nin Kasım ayında başlayacak Katar Dünya Kupası hazırlık maçlarında Socios’u tanıtması bekleniyor.

Socios, üç yıl sürecek anlaşmanın kripto ödemeleri barındırmadığını belirtiyor. Ayrıca Socios’un; PSG, Barcelona, Juventus ve Manchester City gibi dev futbol kulüpleri de dahil olmak üzere 130’dan fazla spor organizasyonu için fan token anlaşmalarının olduğu da biliniyor. Socios, Chiliz(CHZ) yerel tokenı ile bu anlaşmalara destek oluyor.

Tom Brady de geçen yıl FTX’de bir hisse senedi alarak şirketin kripto elçisi olmuştu. LeBron James ise, Ocak ayında Crypto.Com ile çok yıllı bir ortaklık imzalamıştı. Messi de artık Socios’un kripto yüzü oluyor. Bu gelişme ile beraber uzmanlar; kripto-spor ilişkisinin trendinin arttığını belirtiyor. Ayrıca Chiliz (CHZ)’nin fiyatına olumlu etkisi olabileceğini bildiriyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish