MetaMask, Apple kullanıcılarının güçlü parolalar tasarlamaları gerektiği, aksi bir durumda fonlarını kaybedebilecekleri konusunda uyardı. 

Ethereum cüzdanı MetaMask; Apple kullanıcılarına iCloud kimlik avı saldırılarını durumuna karşı dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti. Tüketicilerden bazıları, kolay tahmin edilebilir parolalar sebebiyle fonlarını kaybetme riski yaşadı.

MetaMask, birkaç hafta önce kullanıcıların Apple Pay aracılığıyla dijital varlık satın almalarına olanak tanımış ve Apple ekosistemine yayıldı. MetaMask, müşterilerin ETH kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırarak, direkt olarak banka ve kredi kartıyla kripto para satın almalarını sağladı.

Kripto cüzdanı Apple entegrasyonunun ardından ise kullanıcıları kimlik avı saldırılarına karşı da uyardı. MetaMask güçlü bir parola oluşturmaları gerektiğini aksi takdirde fonlarının çalınabileceğini vurguladı.

MetaMask ayrıca, müşterilerin platformdaki bazı özellikleri kapatarak iCloud yedeklemelerini de devre dışı bırakabileceklerini ifade etti.

MetaMask’in bu uyarıyı, Twitter’da “revive_dom” isimli bir kullanıcının MetaMask cüzdanını (650.000 dolar değerinde kripto para birimi ve NFT içeren) bilgisayar korsanlarına kaptırmasının ardından yaptı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish