Meta’nın, metaverse departmanında bulunan yazılımcı ve geliştiricilerinin maaşları herkesi şaşırttı.

Facebook, Instagram ve WhatsApp mesajlaşma hizmetinin ana şirketi olan teknoloji devi Meta, bir süredir metaverse çalışmalarına ağırlık vermiş durumda. Ancak, 2022 yılında yaşanan kripto kışı, şirketin milyarlarca dolar kaybetmesine sebep oldu. 

Meta, her şeye rağmen çalışmalarına devam edeceğini duyurdu. Üstelik Meta bünyesinde metaverse için çalışan yazılımcı ve geliştiricilerin ise oldukça doygun bir maaş aldıkları söyleniyor. 

Meta’nın metaverse geliştirici maaşları inanılmaz

Wall Street Journal tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, Meta‘nın sanal gerçeklik programı üzerinde çalışan yazılımcıların, 600.000 dolardan 1 milyon dolara yaklaşan ücret skalasında maaşlar kazandıklarını belirtti.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Mark Zuckerberg, Meta’nın metaverse’e yönelik ileri vadede vizyonunu değiştirmeye yönelik herhangi bir amacı olmadığını dile getirdi.

Bilindiği üzere Meta, metaverse sektörünün büyük bir bölümünü kapsıyor. ABD Federal Ticaret Komisyonu ise geçtiğimiz yıl Meta ve Zuckerberg’ün metaverse bölümünün büyük bir kısmına hakim olma girişimleri ile ilgili dava tebliğ etmişti.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish