Hayatlarımızın bir parçası haline gelen Metaverse ve NFT’ler büyük bir gelir kaynağı olabilir. Türkiye de bundan yararlanan ülkeler arasında yer alıyor. Metaverse arsaları Türkiye’de büyük bir talep gördü.

Her an yeni bir satışla kripto dünyasında sürpriz yaratan NFT’lere bir yenisi eklendi. 31 Ocak’ta FUNGI NFT platformunda bir dizi metaverse arsanın satışa sunulması bekleniyor.

Metaverse evreninde 100 arsa parseli kapsayan alan yalnızca NFT olarak satışa sunulacak. Arsaların satış fiyatları ise 10.000 ila 20.000 euro. Bu fiyatlar ile metaverse evreninde sunulan en değerli arazi oldular. Metaverse’deki sanal gayrimenkul popüler hale geldikçe; Decentraland, The Sandbox, CryptoVoxels ve Somnium Space gibi açık dünyalar giderej daha fazla yatırımcı çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmaya göre Metaverse evreninde en çok arazi satın alan yatırımcıların Türk olduğu görülüyor. Metaverse dünyasıyla tanışmış kullanıcılar, web adresleri gibi bu dünyanın da çok değerlenebileceğini düşünüyor. Yapılan haberlere göre; Türkiye’de 30 bin, İstanbul’da ise 15 bin parsel arsa satıldı.

Köprü, stadyum, camii, saray gibi sembol alanlar ise çoktan tükendi. Çok sayıda metaverse arsa satışı yapan platform yer alıyor. Bunlardan en yaygın olanları ise metaverse alanından da yakından bilinen Decentraland, The Sandbox, Axie Infinity, OVR ve Nextearth.

Metaverse arsaları kripto paralar gibi alınıp satılabiliyor. Öte yandan, aynı arsaya farklı metaverse platformlarında sahip olunabilinir. Arsaların değeri ise platformun popülerliğini belirliyor.

Bize Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish