İlk olarak, Mark Zuckerberg’in uzun süreçte büyük beklenti içinde olduğu ve şu ana kadar ort.10 milyar dolar harcanmasına rağmen beklentiyi karşılamayan metaverse projesi Horizon Worlds için, ABD’li iki senatörden, ünlü CEO’ya “Bu plânı bir an önce sonlandırın” yazan bir bildiri gönderildiği öğrenildi.

Geçtiğimiz sene içerisinde Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesiyle başlayan metaverse serüveni büyük değişimler oluştururken, ABD’de özellikle gençler üzerindeki etkisiyle gündemden düşmeyen bir konu oldu.

“Planınızı sonlandırmanız konusunda uyarıyoruz”

İki senatörün yazdığı bildiride, “Firmanızın gençleri koruyamama konusundaki durumları ve genç kullanıcılara yönelik içerdiği büyük tehditten dolayı mevcut planınızı bir an önce sonuca ulaştırmanız konusunda sizi uyarıyoruz” şeklinde bir bilgi yer aldığı iddaa edilmektedir.

Meta firmasının sözcüsü ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmasa da Meta’nın haziran ayında bir kontrol aracı geliştirdiğini ve bunu duyurusunu yaptığını söyledi.

Hayal kırıklığı oluşturdu

Bildiğimiz üzere Meta şirketi, Horizon Worlds’ü mart ayında gençlere açmayı planladığını duyurmuştu. Firma böylelikle kullanıcı tabanını da genişletmeyi hedefliyordu. Kullanıcıların sanal dünyalar inşa edip bu alanlar üzerinde keşfe çıkabildikleri bir uygulama olan Horizon Worlds için Meta şirketi şu ana kadar ort.10 milyar dolardan fazla para harcadı. Özellikle düşük kaliteli grafikleriyle eleştirileri üzerine çeken uygulama şu ana kadar beklentileri karşılayamadı.

WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish