Geçtiğimiz haftalarda Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, bitcoin ile yeni bir çağ başlatmayı planladığını açıklamıştı. Suarez dün açıklanan Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık yatırımından sonra harekete geçti.

Miami belediye başkanı Francis Suarez, 11 Şubat tarihinde bitcoin almak üzerine bir toplantı gerçekleştireceğini açıkladı. Kripto para hakkında her zaman pozitif yaklaşımlarda bulunan Suarez, bu perşembe günü şehirde bir toplantı düzenleyecek. Bloomberg’in yaptığı habere göre, yapılacak toplantıda Miami belediye fonuna kripto paraların eklenip eklenemeyeceği hakkında konuşulacak.

Belediye Başkanı Suarez, Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık bitcoin yatırımının ardından bir tweet paylaştı. Tweet’te Elon Musk’ın yaptığı yatırımın bitcoin düşüncesi için çok iyi olduğunu ve tek ihtiyaçlarının artık Amazon’un yapacağı güçlü bir hamle olduğunu söyledi.https://twitter.com/FrancisSuarez/status/1358823443693768717?s=20

Miami belediye başkanı Francis Suarez’in planının ilk aşaması belediye çalışanlarının tercih dahilinde belediye maaşlarını bitcoinle ödemekti. Bu toplantı haberiyle birlikte bu ilk aşama gerçekleşmek üzere gibi duruyor. Suarez’in diğer planları ise Miami’de ikamet eden vatandaşların vergi veya diğer ödemelerini bitcoinle ödeme imkanı. Son olarak da belediye bütçesinin bir kısmını bitcoine yatırım ayırmak. 

tr_TRTurkish