Dünyanın en büyük yazılım ve teknoloji şirketleri Microsoft; kullanıcıların token oluşturmasını sağlayacak yazılımın ABD Patent ve Marka Ofisi’nden tescil belgesi almayı başardı. Yazılım, oluşturulan token’ların belli bir zincire bağlı kalmadan farklı ağlarda yönetilebilmesini sağlayacak.

  • Microsoft tarafından geliştirilen yazılım; kullanıcısına birbirinden farklı dağıtılmış defter ağlarında ortak bir yöntemi kullanarak token üretme; kullanma ve idare etme imkanı sunuyor.
  • Patentte Ethereum ile Hyperledger Fabric gibi platformların; birbirinden farklı araçlara ve kütüphanelere sahip olduğu, bu nedenle; bir tokenın birden çok ledger’da kullanılmasını gerektiren uygulamaları geliştirmenin günümüz yöntemleriyle “elverişsiz olduğu” belirtiliyor.

  • Microsoft’un patentini aldığı ve blockchainden blockchaine farklılık göstermeyen sistem; fiziki/dijital varlıkları tokenlaştırmak için standart bir mekanizma ve farklı blockchainlere yayılmış tokenları idare etmek için ortak bir arayüz sunuyor.
  • Patentte, “Ledgerdan bağımsız çalışan bu token servisi; kişi ve kuruluşların içerisinde tokenların yer aldığı uygulamaları eskisinden daha kolay ve verimli bir şekilde geliştirmesini sağlayabilir.” ifadesine yer verildi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish