Microsoft kripto para sektörüne adım atmasının ardından sektörde ilerlemeye devam ediyor. En son olarak ise kripto para alanında iş geliştirme yönetici ilanı yayınladı.

Dünya’nın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft, dün resmi sitesi üzerinden iş ilanı yayınladı. İş ilanında ise kripto para alanında iş geliştirme yöneticisi aradığını duyurdu.

Her geçen gün daha da gelişen kripto para piyasası dev şirketlerin de bu alana yönelmesine sebep oldu.Microsoft da bu hamlesi ile kripto para alanında hakimiyetini arttırmayı hedefliyor. Microsoft geçtiğimiz ay Metaverse ekosistemi için adımlar atmaya başlamıştı.

Kripto para alanındaki çalışmalarının yanı sıra Metaverse ile de dikkat çeken Microsoft; Metaverse evrenine giriş yapmıştı. Microsoft’un 18 Ocak’ta yaptığı açıklama ile Call of Duty ve Candy Crush gibi hit oyunların arkasındaki video oyun yapımcısı Activision Blizzard’ı aldığını duyurmuştu. Metaverse alanına hızlı bir giriş yapan Microsoft; 6.8 milyar dolar karşılığında Activison Blizzard’ı satın aldı.

Microsoft Activision Blizzard’ı satın alarak Metaverse evreninde popüler oyunlarından bazılarına erişim imkanı sunmayı planlıyor. Öte yandan Activision ise Microsoft’un katılmasıyla Activision Blizzard’ın çok çeşitli yapay zeka ve programlara erişimini sağlayacak.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish