Microsoft’un Oyun firması Activision Satın Alımı Metaverse’ten Ziyade Kriptonun İşine Yarayabilir.

Ortalama 68,7 milyar dolarlık yüksek miktardaki satın alım, metaverse’ten ziyade kriptonun işine gelebilir.

2022’nin ocak ayı içerisinde Microsoft’un oyun firması Activision Blizzard’ı satın alım yapmasının ardından metaverse hakkında pek çok iddiaa ortaya atılmıştı. Satın alımda odak noktası gaming’den ziyade daha fazla konferans platformları üzerine gerçekleşti. Fakat kamuoyuna yapılan açıklamalar ve sızan sonuçlara göre Activision satın alımı metaverse’den ziyade kriptonun olacağına dair umut vadediyor gibi gözüküyor.
Bu yazımız ilginizi çekebilir: Kripto Para Piyasasına Nasıl Başlanmalı ve Yatırım Portföyü Nasıl Oluşturmalı?

Microsoft’un 2022’nin ocak ayı içinde satın alıma ilişkin yaptığı açıklama, metaverse oldukça revaçtaydı. Bahsi geçen açıklamanın ilk paragrafında firma, “Bu satın alım Microsoft’un gaming sektöründe büyümesini hızlandıracak ve metaverse’ün temelini atmamıza sağlayacak” ifadelerini kullanmıştı. Birkaç paragraf sonrasında Microsoft’un CEO’su Satya Nadella ise “Gaming, metaverse platformlarının gelişiminde kilit rol oynayacak” şeklinde konuşmuştu.

Sonraki ay Financial Times’a konuşan Nadella, metaverse’ün gelişimine dair durumu şöyle açıklamıştı:

“Ne kadar doğru bir ifade bilmiyorum ama açıkçası metaverse uygulamaları geliştiriyoruz. İş uygulamaları, verimlilik araçları ve hem toplantılar hem de oyunlar yani üçü birden tek bir platformda olacak.”

Son olarak, Microsoft Gaming’in CEO’su Phil Spencer geçtiğimiz yıl metaverse’e duyduğu heyecanını kaybettiğini söylerken, Blizzard satın alımının gerçekleştiği 13 Ekim tarihinde Microsoft Gaming’in açıklamalarında metaverse izlerine rastlanmadı.

Kripto dünyasını yakından takip etmek ve en güncel haberleri öğrenmek için bizi tüm sosyal medya Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve https://t.me/kriptoblogu kanalımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish