En büyük kurumsal Bitcoin sahibi MicroStrategy 1 Milyar Dolar zarar bildirdi, CEO Michael Saylor istifa etti.

2 Ağustos Salı günü, ticari istihbarat firması MicroStrategy, ikinci çeyrek sonuçlarını 1 milyar dolarlık net zararla bildirdi. Michael Saylor’ın liderliğindeki MicroStrategy, Bitcoin’in en büyük kurumsal sahiplerinden birisi olarak göze çarpıyor.

Şirket, açıklanan stratejiye göre 2020 yazında Bitcoin satın almaya başladı. Üç aylık rapora göre MicroStrategy, 30 Haziran itibariyle elinde 129.699 Bitcoin tutuyordu. O tarih itibariyle Bitcoinlerin değeri 1.9 milyar dolardı.

Şirket, ikinci çeyrek kayıplarının büyük bir kısmını oluşturan 917,8 milyon doların, elinde tuttuğu Bitcoinlerin değerindeki düşüş nedeniyle kaydedildiğini açıkladı. Michael Saylor, şirketin CEO’luğu görevinden ayrılacağını duyurdu. Şirketin başkanı olan Phong Le, yeni CEO rolünü üstlenecek.

Ancak Saylor MicroStrategy’den ayrılmayacağını belirterek, şirketin icra başkanı rolünü üstleneceğini de sözlerine ekledi. Sonuç olarak, yalnızca kripto para birimleri satın almaya ve bunları yönetmeye odaklanacak.

Michael Saylor yaptığı açıklamada, “Başkan ve CEO rollerini ayırmanın, Bitcoin edinme, elde tutma ve kurumsal analitik yazılım işimizi büyütme konusundaki iki kurumsal stratejimizi daha iyi takip etmemizi sağlayacağına inanıyorum. İcra Kurulu Başkanı olarak, Bitcoin edinme stratejimize ve Bitcoin savunuculuğu girişimlerine daha fazla odaklanabileceğim. Phong ise genel kurumsal operasyonları yönetmek için CEO olarak yetkilendirilecek.” dedi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish