Tüm Bitcoin alımlarında her volatiliteye rağmen alımlara devam eden Microstrategy şirketi yeni alım yaptı. Şirketin yaptığı resmi açıklamaya göre; 177 milyon dolara, 3907 adet Bitcoin aldı.

ABD merkezli yazılım şirketi MicroStrategy, Bitcoin alımlarına devam ediyor. Şirket CEO’su Michael Saylor’ın ve resmi web sitesinin verdiği bilgilere göre şirket 3907 adet yeni Bitcoin alımı yaptı. Yeni BTC’lerin fiyat ortalamasının 45 bin 294 dolar olduğu ve BTC’leri satın alırken yaklaşık 177 milyon dolar ödendiği açıkladı.

CEO Michael Saylor, Twitter hesabından yaptığı açıklamada; “23 Ağustos 2021 tarihi itibariyle 108 bin 992 Bitcoin’imiz bulunuyor. Bu BTC’ler için yaklaşık 2 milyar 918 milyon dolar ödedik. Bitcoin başına olan fiyat ortalamamız ise 26 bin 769 dolar.” dedi.

Microstrategy, Bitcoin’i birincil hazine rezerv varlığı olarak kullanıyor. Satın alınan Bitcoin’ler saklanıyor ve borç olarak da verilmiyor.

Bitcoin’deki fiyat performansının ve şirketin Bitcoin varlığının bir sonucu olarak MicroStrategy’nin hisseleri; geçen yıldan bu yana %400’e yakın arttı. Şirketin piyasa değeri ise 7 milyar doları geride bıraktı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish