ABD’li yazılım şirketi MicroStrategy, 2020 Ağustos’undan bu yana düzenli Bitcoin alımlarıyla biliniyor. Şirket yaptığı resmi açıklama ile yeni bir Bitcoin alımı daha yaptığını duyurdu.

Bitcoin maksimalisti Michael Saylor MicrosStrategy bilançosuna 660 BTC daha ekledi. Saylor konuya ilişkin Twitter üzerinden açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre Bitcoin’ler için 25 milyon dolar ödenmiş.

Şirketin Bitcoin adedi son alımla birlikte 125 bin 51 oldu. Bitcoin alımları için ise toplamda 3.8 milyar dolar harcandı. Son alınan Bitcoin’lerin ortalama alım fiyatı 37 bin 865 bin dolar.

Şirketin finans yöneticisi Phong Le yaklaşık bir hafta önce verdiği bir röportajda; şirketin fiyat düşüşlerine rağmen Bitcoin almaya devam edeceğini belirtmişti. MicroStrategy’nin politikası hakkında ise “Al ve elinde tut” şeklinde ve bunu değiştirmeyi düşünmediklerini söylemişti.

MicroStrategy, Eylül ayında 5050, Kasım ayında 7002, Aralık’ta ise 1914 Bitcoin aldığını açıklamıştı. Son dönemdeki alımlar şirketin her ay Bitcoin alıp almayacağının da tartışılmasına neden oluyor. Saylor Ocak ayındaki açıklamasında fiyat düşüşlerine rağmen hiçbir satış yapmayacaklarını belirtmişti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish