MicroStrategy bir kaç ay içerisinde 100 milyon dolar kazandı ve bu kazanç şirketin 3 yıllık kazancından daha fazla!

New York’ta kurulmuş piyasalarda işlem gören menkul kıymetler için alım-satım fiyatlarını gösteren Nasdaq, MicroStrategy’nin kâr raporunu açıkladı. Ağustos ve eylül aylarında yaklaşık olarak 425 milyon dolar karşılığında 38 bin 250 Bitcoin satın alan MicroStrategy, Bitcoin fiyatının 13 bin 700 dolar üzerine yükselmesiyle sadece BTC yatırımından 100 milyon dolar civarında kâr sağladı.

Bağımsız kripto paralarını analist eden Kevin Rooke yayınlanan verileri yorumladı. MicroStreategy’nin yaptığı Bitcoin yatırımını son 3 yılda işinden kazandığı gelirden daha fazla olduğunu söyledi. Verilere göre şirket ticari faaliyetlerinden 78 milyon dolar net gelir elde ederken BTC fiyatının yükselmesiyle kazançları 100 milyon doları aştı.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, firmanın son üç aylık raporuyla ilgili Bitcoin’i birincil hazine varlığı yapma kararlarını dijital teknolojileri benimsemeleri olarak açıkladı. Bu durumun MicroStrategy’nin piyasadaki genel görünürlüğünü artırdığı ifade eden Saylor, 425 milyon doları nakit olarak tutmanın böyle bir kâr getirmeyeceğini söyledi.

Michael Saylor, 2013 yılında Bitcoin’in uzun vadeli bir yatırım aracı olmayacağını savunurken zamanla Bitcoin destekçisi haline geldi. Hatta MicroStrategy’nin kurumsal firmaların Bitcoin yapmalarında öncü oldu.

.

tr_TRTurkish