Eylül ayında sahip oldukları Bitcoin’lere 5050 BTC daha ekleyen MicroStrategy şirketi; yaptıkları açıkla ile 7002 Bitcoin alımı yaptığını duyurdu.

Şirket, 59 bin 187 dolar ortalamayla 414 milyon dolarlık alım yapılıyor, böylece sahip olunan toplam Bitcoin sayısı da 121 bini aştı. Bitcoin maksimalisti Michael Saylor, MicroStrategy şirketinin CEO’luğunu yapıyor.

Saylor bilançosuna da 7002 BTC daha ekledi. Saylor ve şirketin yaptığı açıklamada Bitcoin’ler için 414.4 milyon dolar ödendiği açıklandı. İlk olarak Ağustos 2020 yılında, Bitcoin almaya başlayan şirket sonrasında düzenli olarak alım yapma stratejisi uyguladı.

Böylece geçtiğimiz yılın ağustos ayında 250 milyon dolarlık Bitcoin alımı yaptığını açıklayan şirket; 15 Eylül’de de 175 milyon dolarlık yatırım daha yapmıştı. Böylece tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarmıştı.

Sürekli olarak düzenli alım yapan şirket Bitcoin alımında dik duruş sergiledi. Bu nedenle fiyat sert düşüş yaşadığı zamanlarda alımlara devam etti. Söz konusu son alım haberiyle birlikte, şirketin elindeki toplam Bitcoin sayısı yaklaşık 121 bin 44 oldu. En son MicroStrategy’nin alımı ise eylül ayında oldu. 

Bitcoin (BTC) fiyatının yükselmesi ile birlikte; şirketin de değeri sürekli olarak artmaya başladı. Direkt olarak Bitcoin’e yatırım yapmak istemeyen kurumlar ise; bir süre sonra MicroStrategy şirketine yatırım yapmaya başladı. Yapılan son resmi açıklamaya göre de, şu anda elde tutulan Bitcoin’lerin toplam değeri yaklaşık 3 milyar 570 milyon dolar.

Şu an için alımların fiyat ortalaması ise 29 bin 500 dolar ve bilindiği üzere CEO Michael Saylor; ekonomik olayları da yakından takip ediyor. Katıldığı programlarda ve Twitter’da sürekli değerlendirmede bulunan birisi.

Saylor, enflasyon konusunda sıkıntı yaşayan ülkeler için zaman zaman Bitcoin alım mesajları veriyor. Saylor, en büyük kripto parayı dijital emlak olarak tanımlıyor ayrıca tüm ekonomik varlıkların üzerinde tutuyor.

MicroStrategy CEO’su Türkiye İçin Bitcoin’nin Umut Olduğunu Açıkladı

Yazılım şirketi MicroStrategy CEO’su Michael Saylor; bugün doların rekor yükselişi hakkında “Bitcoin, Türkiye için umuttur” açıklamasında bulundu. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası perşembe günü Amerikan Dolar/Türk lirası; politika faizini 200 baz puan indirdiği için dolar 9,48 seviyesine kadar yükseldi. Özel sektörden 17 kurumun katıldığı anket sonucunda %17,50’ye indirilmesi beklenen politika faizi, ilgili karar sonrasında %16’ya indi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish