MicroStrategy yöneticileri Ağustos ayında 7’şer milyon dolarlık hisse satışında bulundular. Bazı analistler bunun olumsuz bir işaret olduğunu belirti. Bazıları ise halka arz edilen şirketlerde bu tür durumların sıklıkla yaşandığını söylemekte. 

Bitcoin’e en çok destek veren kişilerden biri olan MicroStrategy şirketinin CEO’su Michael Saylor; her defasında en büyük kripto paraya olan desteğini belirtiyor. Şirketin Bitcoin alımı yapması nedeniyle Bitcoin fiyatı arttığında şirketin hisseleri de değerleniyor.

Ancak şirketin bazı yöneticileri en büyük kripto paraya Saylor kadar güvenmiyor gibi görünüyor. Yaz aylarında Bitcoin’deki düşüş trendi nedeniyle şirketin baş finans yöneticisi Le Phong ve baş teknoloji yöneticisi Timothy Lang; ellerinde bulunan ödül hisselerinin bir bölümünü ağustos ayında sattılar.

SEC dosyalarında yer alan bilgilere göre; söz konusu bu yöneticiler satış sonrasında 7’şer milyon dolar elde etti. Bitcoin’e verdiği büyük destek ile tanınan CEO Saylor ise herhangi bir satış yapmadı.

MicroStrategy, 2020’nin Ağustos ayında kurumsal olarak Bitcoin almaya başladı ve şirketin hisseleri 1 yılda tam 5 kat değerlendi. ABD’de Bitcoin ETF başvurularının uzun zamandır kabul edilmiyor. Bazı yatırımcılar MicroStrategy gibi şirketlerin hisselerine yatırım yapıyorlar. Böylece hem SEC’ye tâbi oluyorlar hem de Bitcoin fiyatını takip eden bir hisse almış oluyorlar.

MicroStrategy’nin bilançosunda şu anda 108 bin 992 BTC bulunuyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish