Galaxy Digital’ın eski yatırım fonu yöneticisi ve girişimci Mike Novogratz, bitcoin rallisi hakkında konuştu. Novogratz, bu ralli 2022’ye kadar uzayacak dedi.

Mike Novogratz’a göre kripto paraların sürüklediği boğa piyasası sona ermekten çok uzak bir noktada. Önümüzdeki 22 boyunca bankaların da bitcoin rallisine katılmaları bekleniyor.

Mike Novogratz, “Şu an dereyi geçtik tepenin üstündeyiz. Ağ etkisi daha yeni başlıyor. Büyük kurumsal şirketlerin bitcoin benimseme evresinin ilk aşamalarında olduğumuza eminim. Henüz lider bankaların sahneye çıktıklarını görmedik bile… Size şunu söyleyeyim, geliyorlar! bitcoinin şu anki fiyatının hem bu sene hem de gelecek sene daha yüksek olacağına eminim” dedi. 

Bitcoinin uzun vadede daha emin adımlarla ilerleyeceğini söyleyen Novogratz kripto paraların büyümesini sağlayacak faktörleri de açıkladı. Covid-19’un her şeyi değiştirdiğini söyleyen Novogratz, bu dönem bitcoinin kendini daha fazla gösterdiğini düşünüyor. Paul Tudor Jones ise bitcoinin bu durumu için zor bir varlık ama işe yarıyor yorumunda bulundu. 

Mike Novogratz, Galaxy Digital’ın portföyünün %70 bitcoin, %25 Ethereum son olarak %5 Defi tokenına sahip olduğunu belirtti. Novogratz bu portföyün doğru risk ve doğru volatilite için iyi hazırlanmış olduğunu söyledi.

tr_TRTurkish