İtalya’nın en köklü futbol kulüplerinden AC Milan, Chiliz ve Socios.com taraftar tokenı için anlaşma imzaladı.

ACM adı ile piyasaya sürülecek olan AC Milan Token’ı önümüzdeki günlerde satışa sunulması bekleniyor. Yapılan açıklamaya göre ACM sahipleri kulüp kararlarında oy kullanma hakkına ve diğer taraftar kulüpleri gibi VIP ödülleri ve deneyimlerine hak kazanacak. Bu deneyimler arasından sponsor promosyonları, yarışmalar ve oyunlar gibi çeşitli avantajlara sahip olabilecekler.

Geçtiğimiz Ekim ayında Socios’un aktifleştirdiği Soyunma Odası özelliği ile Milan Devils Token satın alanların bu tokenları ACM tokena dönüştürebilecekleri açıklandı.

Milan’nın yöneticisi olan Casper Stylsying, Socios.com ile böyle bir anlaşma yaptıkları için kulüp olarak büyük bir mutluluk ve heyecan duydukları ifade etti. Covid-19 pandemisinden ötürü dünya çapındaki 450 milyon taraftarımıza etkileşim kurmanın bu işbirliği sayesinde mevcut koşullarda dahi daha heyecanlı bir yol sağlanacağını düşünüyoruz açıklamasında bulundu.

Chizliz ve Socios.com kurucu ve CEO’su Alexandre Dreyfus ACMilan gibi dünyanın  önde gelen spor kulübüyle yapılan işbirliğinden mutluluk duydukları söyledi. Taraflar için de ACM Token sayesinde eşi benzeri görülmemiş etkileşimler yaşayacaklarını vaadetti. Taraftar tokenları ile kulüplere hem güçlü bir gelir kaynağı hem de güçlü bir etkileşim sunmayı misyonları olarak belirlediklerini ifade etti.

ACMilan, Socios.com ile iş birliği yapan 16. futbol kulübü oldu. Türkiye’de taraftar tokenı anlaşmasını Galatasaray, Trabzonspor ve Başakşehir spor kulüpleri anlaşmaya yapmıştı.

tr_TRTurkish